Pasażer

WKD przywraca “stary” rozkład jazdy

Fot. Andrzej Błaszczak / CC

Warszawska Kolej Dojazdowa wznowiła roczny rozkład jazdy w pełnym zakresie. Co to oznacza? Od 18 maja pociągi WKD kursują według organizacji obowiązującej przed wprowadzeniem przez Radę Ministrów RP stanu epidemii.

Decyzja o powrocie do pierwotnego rozkładu jazdy podyktowana została frekwencją w pociągach na linii WKD. Po znacznym spadku liczby podróżnych, w okresie początku pandemii, teraz widać systematyczny wzrost podróżnych.

– Kolejne posunięcia w kierunku sukcesywnego uruchamiania lub przywracania do funkcjonowania poszczególnych obszarów życia społeczno-gospodarczego, niewątpliwie wpłyną na dalszy wzrost mobilności ludności przy wykorzystaniu środków publicznego transportu zbiorowego – zaznaczają przedstawiciele WKD. – Szacując ich wpływ na organizowane przewozy na linii WKD, w celu zapobieżenia możliwości powstania ryzyka nadmiernego zatłoczenia w uruchamianych pociągach, jak również mając na uwadze szczególne uwarunkowania związane z bezpieczeństwem podróżnych oraz pracowników środków kolejowego transportu zbiorowego na linii WKD, bezpośrednio zaangażowanych w prowadzenie ruchu kolejowego – w uzgodnieniu z organizatorem przewozów, Samorządem Województwa Mazowieckiego, przywrócona zostaje maksymalna przewidziana w rozkładzie jazdy liczba połączeń wynosząca łącznie 192 kursy w każdy dzień powszedni (dotychczas 122), w tym również częstotliwość co 10 minut w porze szczytów przewozowych.Planowane posunięcia zapewnią utrzymanie obserwowanej tendencji w zakresie równomiernego i bezpiecznego lokowania podróżnych w poszczególnych pociągach.

 

W związku z trzecim etapem znoszenia rządowych ograniczeń, WKD przypomina o zmianie limitu pasażerów w środkach transportu publicznego. W pociągach WKD będzie mogło jednorazowo podróżować tyle osób, ile wynosi 30 proc. Wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Dla pojazdów eksploatowanych przez Warszawską Kolej Dojazdową limit ten wyniesie w zależności od typu taboru od 150 do 152 pasażerów.

Dodaj komentarz