Pasażer

WKD uruchomi nowe biletomaty z opóźnieniem

Fot. Adrian Grycuk / CC

Uruchomienie nowych stacjonarnych automatów biletowych na wszystkich stacjach i przystankach osobowych linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej nastąpi później, niż planowano. Aktualnie dotychczasowy operator urządzeń – Mennica Polska S.A. – z uwagi na zakończenie umowy, demontuje urządzenia istniejące.

– Zmiana terminu instalacji nowych stacjonarnych urządzeń do sprzedaży biletów WKD spowodowana została skutkami gospodarczymi będącymi następstwem zagrożenia epidemicznego z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę zakaźną COVID-19 – informuje WKD.

 

Sytuacja epidemiczna i podjęte przez większość krajów na świecie, wymagane środki zapobiegawcze i obostrzenia sparaliżowały sektor przemysłowy, co spowodowało wstrzymanie produkcji i brak dostaw, w tym podzespołów niezbędnych do terminowej realizacji zamówienia przez nowego Operatora. Z uwagi na zaistniałe okoliczności, stacjonarne automaty biletowe zostaną zainstalowane na peronach stacji i przystanków osobowych WKD w późniejszym terminie – do 1 września br.

Od środy 3 czerwca wstrzymana została możliwość zakupu biletów WKD za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych, dostępnych na stacjach i przystankach przewoźnika. Od dziś (4.06) dotychczasowy operator urządzeń, Mennica Polska S.A. w związku z zakończeniem obowiązującej umowy, dokonuje demontażu aktualnie użytkowanych urządzeń.

– Mając na uwadze powyższe uwarunkowania, zachęcamy do zakupu biletów jednorazowych w przedsprzedaży w pełnozakresowych kasach biletowych, w uprawnionych punktach ajencyjnych (kioskach i sklepach) oraz do korzystania z aplikacji mobilnych SkyCash i mPay – proponują przedstawiciele spółki. – Za wszelkie powstałe w najbliższym czasie utrudnienia, ograniczenia i niedogodności w procesie zakupu biletów WKD serdecznie przepraszamy. Niedogodności te mają charakter tymczasowy i dołożone zostaną wszelkie starania, aby okres ich trwania był jak najkrótszy, a zakres utrudnień ograniczony do minimum.

Dodaj komentarz