Pasażer Wydarzenia

Włoscy wyborcy skorzystają ze zniżek na transport publiczny

Jedziesz zagłosować? Masz prawo skorzystać z ulgi na bilety kolejowe, lotnicze, na prom i przejazd autostradą. O takich udogodnieniach informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. Wybory parlamentarne we Włoszech odbędą się 25 września.

Zniżki na przejazdy i przeloty transportem zbiorowym zachęcić mają mieszkańców Włoch do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych. Tańsze bilety ułatwią także podróże tysięcy ludzi do ich rodzinnych miejscowości.

Aby skorzystać ze zniżek należy posiadać przy sobie dowód osobisty z meldunkiem i legitymację wyborcy. Oferta obowiązuje od 16 września do 25 września (w drodze na głosowanie) i od 25 września do 5 października (powrót).

Włosi, mieszkający na co dzień w Szwajcarii, wybierając się na wybory pociągiem, otrzymają nawet 70 proc. zniżki. Bilety z podobną ulgą kupią także podróżni na liniach krajowych oraz w pociągach dużych prędkości i Intercity.

Jak informuje Sylwia Wysocka, z portalu bankier.pl, włosi, jadący na wybory bez legitymacji wyborcy, muszą podpisać w pociągu specjalną deklarację określająca cel podróży. Powrót na bilecie ulgowym możliwy będzie, jeżeli wyborca zabierze ze sobą kartę z pieczątką komisji wyborczej. Będzie to dowód udziału w głosowaniu.

Włoskie linie lotnicze oferują zniżki w wysokości 50 proc. ceny biletu krajowego i 40 proc. ceny biletu międzynarodowego. Bilety na przelot międzykontynentalny Włosi kupią z 25 proc. zniżką.

Dodaj komentarz