Personalia

Wołodymyr Żhmak nowym Prezesem Zarządu Kolei Ukraińskich

Wołodymyr Żhmak został Prezesem Zarządu Ukrzaliznycia (UZ). Oficjalne uroczystości odbyły się w czwartek 27 sierpnia. Do udziału w wydarzeniu zaproszono: Vladyslava Kryklii – Ministra Infrastruktury, Sevki Acunera – Przewodniczącego Rady Nadzorczej SA „Koleje Ukraińskie” oraz przedstawicieli zespołu spółki.

 – Przede wszystkim dziękuję Radzie Nadzorczej JSC „Koleje Ukraińskie” i rządowi za zaufanie – powiedział nowy Prezes. – Kierowanie JSC UZ teraz, w dobie kryzysu związanego z koronawirusem, jest ogromnym wyzwaniem i jednocześnie ogromną szansą. Przed nami wiele pracy: musimy jak najszybciej zmienić JSC UZ w rentowną firmę z nowymi standardami jakości pracy i specyficznym podejściem.

 

W pierwszej kolejności nowy prezes podejmie się działań, mających na celu eliminację przesłanek korupcji w UZ i uporządkuje sektor zakupów. Skupi się także na poprawie warunków pracy osób zatrudnionych na kolei.

– Zainicjujemy szeroki dialog społeczny, z klientami kolei, przedstawicielami biznesu i partnerami międzynarodowymi, by zapoznać ich z naszą koncepcją rozwoju JSC UZ – mówił Wołodymyr Żhmak.

 

Od 2019 roku Volodymyr Żhmak pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej     SE „ Boryspil International Airport” . W latach 2015–2016 był Pierwszym Zastępcą Szefa Obwodowej Administracji Państwowej w Odessie. Zajmował wysokie stanowiska w jednostkach strukturalnych Grupy TNK-BP, która znalazła się na liście dziesięciu największych prywatnych firm naftowych na świecie pod względem wydobycia. Pracował również jako doradca prezesa operatora telefonii komórkowej Kyivstar, a przez siedem lat był członkiem Rady Nadzorczej spółki. Jest absolwentem Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki. 

Reklama