Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Wrocław: jest przetarg na projekt trasy tramwajowej na Swojczyce

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt trasy tramwaju na Swojczyce. Tramwaj pojedzie po nowych mostach Chrobrego.

Fot. wroclaw.pl

Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt torowiska tramwajowego na odcinku 1,7 km. Pętla na Swojczycach powstanie w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej, obok powstanie parking parkuj i jedź (Park&Ride) na 181 aut.

Projekt obejmuje przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej na Sępolnie, blisko 2,1 km drogi wojewódzkiej 455, budowę dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przebudowę sieci podziemnych oraz fragmentu nowego odcinka ulicy Marca Polo, która połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej.

– To bardzo ważny i skomplikowany projekt, który obejmie również przebudowę drogi wojewódzkiej nr 445 z Jelcza-Laskowic do Wrocławia. Powstaną przy tym nowe chodniki oraz drogi rowerowe. Przebudowana zostanie również pętla tramwajowa na Sępolnie – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

 

Jak informuje miasto, jeszcze w 2021 r. rozpocząć się ma budowa nowych mostów Chrobrego. To właśnie po nich kursować będzie tramwaj łączący Sępolno z osiedlem Olimpia Port.

Most Południowy będzie miał 153,51 m długości, a Północny 75,30 m.

Tramwajem na Swojczyce pojedziemy za kilka lat. Przetarg na opracowanie projektu rozstrzygnięty zostanie 7 kwietnia. Zwycięzca na przygotowanie dokumentacji będzie miał 15 miesięcy. W kolejnym etapie ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji.

Informacja: wroclaw.pl

Dodaj komentarz