Tramwaje

Wrocław: na ulice miasta wyruszył specjalny tramwaj

Na wrocławskich torach 1 czerwca kursować będzie zabytkowy tramwaj MPK. Z okazji Dnia Dziecka w tramwaju Gustaw grać będzie muzyka! Przez cały dzień zarówno motorniczy, jak i kierowcy autobusów, rozdawać będą najmłodszym paczki ze słodkościami. – W ten sposób, mimo pandemii chcemy dotrzeć do tych, którzy dziś są najważniejsi – mówi Tomasz Sikora, rzecznik MPK Wrocław.

Mała księżniczka jest bardzo chora. Nikt nie jest w stanie jej pomóc, a całe królestwo cierpi, bojąc się, że nigdy nie wyzdrowieje. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy uzdrowiciel, który potrafi ją wyleczyć… – dziś tajemniczy uzdrowiciel przyjedzie zabytkowym tramwajem Gustawem i będzie „zarażał” muzyką i dobrym humorem – to mobilna wersja spektaklu wystawianego na co dzień w Narodowym Forum Muzyki „Zaczarowane skrzydło”.

Ołbińskie Centrum Aktywności Twórczej i Rada Osiedla Ołbin wymyśliły akcję, a MPK i wrocławski MOPS pomogły przy organizacji. Po Wrocławiu, a szczególnie po jego centrum i śródmieściu będzie dostojnie przemieszczał się zabytkowy tramwaj, zatrzymywał się na przystankach, a muzycy piosenkami opowiedzą magiczną historię Zaczarowanego Skrzydła.