Tramwaje

Wrocław zmodernizuje miejskie tramwaje i kupi nowy tabor

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, na poniedziałkowej konferencji prasowej, podsumował dotychczasowe działania MPK Wrocław. Nawiązał także do podpisanych umów na modernizację miejskich tramwajów.

-Przeobrażenia, jakim podlega transport publiczny w mieście, to priorytet tej kadencji samorządu – mówił prezydent Jacek Sutryk. – To, co zapowiedzieliśmy, konsekwentnie realizujemy. Od początku tej kadencji na tory Wrocławia wyjechało już 40 nowych niskopodłogowych tramwajów oraz 200 nowych autobusów, spełniających najwyższe normy ekologiczne.

 

Wrocław inwestuje także w torowiska. Na ich modernizację przeznaczy 80 mln zł.

Modernizacja trwa, prace realizowane są na dużych wrocławskich skrzyżowaniach – przypomina prezydent miasta. – Przykładów i dowodów na zmiany w infrastrukturze mógłbym wymieniać bez końca. Wkrótce także podpiszemy umowę na remont zielonego torowiska na ul. Hallera, będziemy też rozstrzygać i podpisywać umowę na remont 3-km torowiska z Centrum na Biskupin. Tam także wymienimy trakcję.

 

Jak zapewnił prezydent Wrocławia, budowa dróg i nowych linii tramwajowych przebiega zgodnie z harmonogramem.

To nie jedyne inwestycje, które poprawią komfort podróżowania w mieście. Łączny koszt zmian w infrastrukturze torowo-drogowej to koszt ponad miliarda zł.

Wrocław wkrótce kupi także nowe tramwaje i zmodernizuje te już kursujące.

– W zeszłym tygodniu otworzyliśmy przetarg na zakup 21 tramwajów z opcją na 25 kolejnych – mówił Jacek Sutryk. – Swoje oferty złożyły dwie firmy – bydgoska Pesa oraz poznański Modertrans. Jest więc z czego wybierać, ponieważ obie firmy są bardzo solidne. Mam nadzieję, że przetarg uda się rozstrzygnąć bez przeszkód. Koszt inwestycji to ponad 200 mln zł. Nowe pojazdy docelowo obsłużą m.in. nowe linie tramwajowe.

 

MPK Wrocław zmodernizuje także obecny tabor. Spośród ponad 200 tramwajów, gruntowny remont przejdą 42 pojazdy. Koszt prac to ponad 130 mln zł.

Dodaj komentarz