Aktualności Raport z Polski

Wspólnie wybierzmy Dworzec Roku 2020!

Poznaliśmy 10 obiektów dworcowych, które znalazły się w ścisłej czołówce konkursu „Dworzec Roku 2020”. Swoje głosy oddawać można do 31 października na stronie internetowej www.dworzec-roku.pl.

Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Poniżej przedstawiamy Wam listę 10 dworców, które najlepiej spełniły kryteria naszych audytów. Dworzec, który otrzyma najwięcej głosów, zostanie uhonorowany nagrodą publiczności w konkursie Dworzec Roku 2020.

Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się 10 obiektów:

Który dworzec zyska miano tego najlepszego?

Konkurs na “Dworzec Roku” to inicjatywa pokazująca, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania.

– Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze – informują organizatorzy plebiscytu. – I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

 

Celem konkursu „Dworzec Roku” jest:

  • wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych
    w Polsce
  • zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych
  • promowanie dworców nowoczesnych
    i funkcjonalnych

Dodaj komentarz