Przewozy towarowe Raport z Polski

Wykoleił się pociąg z paliwem lotniczym. Ruch pociągów wstrzymany

W gminie Twardogóra, w województwie dolnośląskim, wykoleił się pociąg transportujący paliwo lotnicze – informuje portal mojaolesnica.pl. Nastąpił wyciek substancji z cysterny.

Z torów wypadły trzy cysterny z paliwem
Z torów wypadły trzy cysterny z paliwem

Do zdarzenia doszło na wysokości Grabowna Wielkiego na Dolnym Śląsku, około godz. 11.00. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, policji oraz specjalistyczną jednostkę chemiczną z Wrocławia.

Jak informuje mł. kpt. Marcin Purzyński, z KPP Straży Pożarnej w Oleśnicy, cytowany u RMF FM, doszło do wycieku paliwa. Strażacy utworzyli w miejscu zdarzenia strefę bezpieczeństwa, ograniczają wypływ paliwa. Ruch kolejowy został wstrzymany.

Na miejscu trwają działania służb mundurowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W związku z akcją występują także utrudnienia w ruchu samochodów.

Jak informuje portal mojaolesnica.pl, aktualizując informacje o zdarzeniu:

– Wykoleiły się trzy cysterny. Jedna wypadła z torów, druga jest przechylona, a trzecia się przewróciła. To właśnie z tej ostatniej jest wyciek paliwa. Strefa bezpieczna to 150 metrów. Ewakuowaliśmy osoby z pobliskiego budynku kolejowego – podaje M. Purzyński ze straży pożarnej.

Dodaj komentarz