global Wydarzenia

“Strażacy wyłamali drzwi”. Groźny pożar zabytkowego wagonu

W jednym z eksponatów na stacji kolejowej Nauplion w Grecji wybuchł pożar. Okoliczności, w jakich doszło do powstania ognia, wyjaśni policyjne śledztwo.

Do zdarzenia doszło na terenie stacji w Nauplion, na Peloponezie w Grecji, w piątek 10 czerwca. Na miejsce pożaru przybyły dwa zastępy straży pożarnej. Łącznie pięciu strażaków ugasiło ogień, zanim ten zdążył się rozprzestrzenić na stary drewniany wagon.

Zarzewie ognia znajdowało się wewnątrz zabytkowego składu, który stał nieopodal. Aby dostać się do wnętrza, strażacy musieli wyłamać zamknięte drzwi. Jak informują lokalne media, na szczęście ogień nie wyrządził wewnątrz dużych szkód.

Zabytkowy dworzec

Greckie miasto Nauplion było jednym z pierwszych, do którego mieszkańcy mogli dojechać pociągiem. W drugiej połowie XIX wieku rozpoczęto tu budowę dworca kolejowego. Prace zakończone zostały w 1885 r.

Dworzec kolejowy przez lata był miejscem spotkań mieszkańców, stając się sercem miasta.

Po latach dworzec zamieniono w muzeum. W głównym budynku dworca mieści się Miejskie Konserwatorium Muzyczne, w sąsiednim budynku odbywają się warsztaty dla dzieci organizowane przez Peloponeską Fundację Folkloru.

Na terenie dworca znajdują się zabytkowe lokomotywy i wagony, które przypominają mieszkańcom i turystom o funkcjonowaniu w tym miejscu transportu szynowego.

Dodaj komentarz