global Raport z Polski Wydarzenia

Wykolejenie pociągu w zajezdni w Newcastle [FILM]

Angielski Wydział Badania Wypadków Kolejowych został poinformowany o wykolejeniu pociągu TransPennine Express z torów w Heaton.

Wykolejenie spowodowało spore zakłócenie ruchu do i ze stacji Newcastle. (fot. kadr z filmu)
Wykolejenie spowodowało spore zakłócenie ruchu do i ze stacji Newcastle. (fot. kadr z filmu)

Pociąg zjechał z torów i uderzył o betonowe elementy w pobliżu zajezdni Heaton. W chwili wykolejenia pociągu na pokładzie nie było żadnych osób dojeżdżających do pracy i tym samym nikt nie odniósł obrażeń.

Wykolejenie spowodowało spore zakłócenie ruchu do i ze stacji Newcastle. W rezultacie odwołano także pociągi na innych trasach obsługiwanych przez London North Eastern Railway i Northern Rail.

Wydział Badania Wypadków Kolejowych wszczął dochodzenie i przekazał:

–  Dzisiaj rano nastąpiło poważne zakłócenia w naszych usługach między Newcastle a Liverpoolem/Edynburgiem, po wykolejeniu podczas rutynowego przejazdu w zajezdni przez jeden z naszych pociągów.

 

Dodano również:

– Na szczęście nikt nie został ranny, a teraz współpracujemy z naszymi partnerami, aby jak najszybciej przywrócić i uruchomić usługi.

 

Zakłócenia w usługach przewoźnik usunął około 11 rano po tym, jak pociągi mogły opuścić Heaton. Jednak wykolejony skład pozostaje na miejscu, ponieważ trwa dochodzenie.

Ludzki błąd doprowadził do wykolejenia pociągu Praga – Brno

Rzecznik Rządowego Oddziału Badania Wypadków Kolejowych powiedział:

  • – RAIB został powiadomiony o wykolejeniu, które miało miejsce dziś rano w zajezdni Heaton. RAIB poprosił kolej o zabezpieczenie dowodów związanych z wydarzeniem, które zostaną sprawdzone przez Oddział w efekcie czego ustalony zostanie właściwy sposób działania.

Dodaj komentarz