Raport z Polski Wydarzenia

Wykręcał śruby mocujące szyny. Interweniował patrol SOK

Na szlaku kolejowym Toruń Wschodni – Olek wykręcał śruby mocujące szyny. Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież, ale i zakłócenie pracy części linii kolejowej nr 246. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. SOK
Fot. SOK

Informacja o osobie postronnej na terenie kolejowym trafiła do dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Toruniu. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK. Powiadomiono także policję, ponieważ istniało podejrzenie o tym, że mężczyzna kradnie elementy infrastruktury kolejowej.

– Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze SOK i Policji w pobliżu torów czynnych zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę, który co chwilę wstawał, nachylał się i nerwowo rozglądał – relacjonują mundurowi. – Gdy Strażnicy podeszli bliżej, zauważyli że mężczyzna ma w ręku klucz i odkręca śruby mocujące szyny. Wszystko to działo się na czynnej linii nr 246 na trasie Toruń Wschodni – Olek.

 

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i ujęli podejrzanego, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Torunia. Tłumaczył, że śruby wykręcał, aby sprzedać je na złom.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie 24 śruby stopowe służące do mocowania szyn kolejowych. Ujęty mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania kradzieży oraz zakłócenia pracy części linii kolejowej poprzez wykręcanie śrub mocujących szyny. Na szczęście kradzież elementów nawierzchni torowej nie miała wpływu na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy wstępnie oszacował straty na kwotę ponad 1100 złotych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Toruń Śródmieście.

Dodaj komentarz