Aktualności Pasażer

Wymysłowo: Ciężarówka wjechała wprost pod pociąg towarowy [VIDEO]

W Wymysłowie (woj. Wielkopolskie) kierowca samochodu ciężarowego wjechał wprost pod pociąg towarowy. Samochód i lokomotywa zajęły się ogniem. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wymysłowo: Ciężarówka wjechała wprost pod pociąg towarowy [VIDEO]
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
Około godziny 7 rano na przejeździe kolejowym w Wymysłowie (powiecie gnieźnieńskim) na przejeździe kolejowo-drogowym przecinającym DK 15 z LK nr 353 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego wjechał wprost pod pociąg towarowy z próżnymi wagonami (węglarkami) DB Cargo Polska ciągnięty przez lokomotywę Vectron (X4EC-053). Samochód ciężarowy typu do przewozu samochodów osobowych nie był również załadowany. Zarówno maszynista, jak i kierujący ciężarówką wyszli z pojazdów o własnych siłach.

Policjanci, strażacy i służby medyczne pracują na miejscu wypadku kolejowego, do jakiego około godziny 7:00 doszło na przejeździe w miejscowości Wymysłowo. Pociąg towarowy zderzył się z ciężarówką typu auto – laweta. W wyniku wypadku doszło do pożaru ciężarówki. Nie ma osób rannych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

 

Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Droga krajowa 15 jest zablokowana. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Gniezno – Trzemeszno do około godziny 10:00. Pociągi dalekobieżne skierowano drogą okrężną przez Konin – Wrześnię. Natomiast POLREGIO wprowadziło zastępczą komunikację autobusową.F

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Spłonął pociąg relacji Wrocław – Ostrów Wielkopolski [ZDJĘCIE]

Dodaj komentarz