global Wydarzenia

Yunex Traffic stawia czoło wyzwaniu inteligentnej mobilności

Od 29 marca do 1 kwietnia 2022 r. w Amsterdamie odbędą się targi Intertraffic. Jedno z największych wydarzeń dotyczących rozwiązań dla dróg i miast w Europie. Spółka Siemensa zajmująca się rozwiązaniami ITS – Yunex Traffic zaprezentuje tam swoje najnowsze produkty sprzętowe, a także programowe. Umożliwiają one bezpieczną i przyjazną dla środowiska mobilność.

"W

Innowacyjne systemy Yunex Traffic, od zarządzania ruchem drogowym po zarządzanie tunelami, a także autostradami, dają operatorom ruchu drogowego odpowiednie narzędzia, pozwalające w dłuższej perspektywie na zmianę miast w przyjazną, zurbanizowaną przestrzeń dla mieszkańców.

O skutkach sprawniejszej komunikacji na terenie miast powiedział Markus Schlitt, Dyrektor Generalny Yunex Traffic:

– 20 procent światowych emisji przypisuje się mobilności. Jeśli przyjrzymy się naszym miastom, trudno się temu dziwić. Korki uliczne i zanieczyszczenie powietrza są częścią codziennego życia w miastach na całym świecie. Stawiamy czoła tym niewygodnym faktom i opracowujemy rozwiązania, które minimalizują zanieczyszczenia pochodzące z ruchu drogowego. Ponadto zwiększają bezpieczeństwo, a tym samym zachowują jakość życia w naszych miastach dla przyszłych pokoleń.

Co firma przygotowała na targi?

Pod hasłem “Connecting the Dots” Yunex Traffic zademonstruje najnowsze rozwiązania – sterowniki OBU2X i RSU2X oraz systemy aluminiowej sygnalizacji świetlnej “Alulight”.