Wywiady

Dariusz Obcowski: Przyszłość miast to inteligentne rozwiązania transportowe [WYWIAD]

Z początkiem września 2021 r. pion biznesowy ITS Siemens Mobility został wyodrębniony ze struktury macierzystej firmy i rozpoczął działalność jako nowa spółka – Yunex Sp. z o.o. O potencjale spółki i inteligentnych rozwiązaniach transportowych dla miast, które mają zaradzić rosnącemu zatłoczeniu, opóźnieniom oraz emisji zanieczyszczeń mówi Prezes Zarządu Dariusz Obcowski.

Dariusz Obcowski (Fot. nadesłane)
Dariusz Obcowski (Fot. nadesłane)

Od września spółka Yunex rozpoczęła działalność, jednak nie zaczyna od zera na polskim rynku. Możemy raczej powiedzieć o rebrandingu?

 

Pozostajemy w grupie Siemens, ale wchodzimy na kolejny etap rozwoju. W ujęciu globalnym Yunex Traffic jako nowy podmiot działający na ITS rozpoczął działalność w lipcu 2021 r. Polska organizacja dołączyła dwa miesiące później.

Yunex Sp. z o.o. jest prawnym kontynuatorem istniejącego od wielu lat pionu ITS Siemens Mobility.

Nie zaczynamy zatem od zera, a poprzez nowy podmiot dostosowujemy się do zmieniających wymagań rynku w obszarze ITS i transportu drogowego. Chcemy być bardziej elastyczni, realizując strategię wzrostu, a także kształtując cyfrową transformację branży i konsolidację rynku ITS.

Yunex Traffic działa w ponad 40 krajach. Tak szeroki zakres działalności na pewno pozwolił zebrać doświadczenia umożliwiające stosowanie elastycznych rozwiązań w sferze komunikacji miejskiej.