Inwestycje

Z Lublina do Dęblina i Warszawy dojedziemy szybciej

O siedem minut skróci się czas przejazdu pociągiem między Lublinem a Dęblinem, o dwadzieścia – między Lublinem a Warszawą. To efekt modernizacji, które za kwotę ponad 3 mld zł prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach projektu z POiIŚ. Ze wszystkich przebudowanych na trasie LublinDęblin przystanków i stacji skorzystamy już 30 sierpnia.

Fot. G. Biega / PKP PLK

PKP PLK zakończyły kolejny etap prac na linii LublinWarszawa w woj. lubelskim. Co to oznacza dla pasażerów? Dostęp do pociągów będzie wygodniejszy, same przejazdy zaś szybsze.

Między Lublinem a Dęblinem na ponad 70-kilometrowym odcinku linii, obok przejeżdżających pierwszym nowym torem pociągów, przygotowywany jest do jazdy drugi tor. Za trzy dni pasażerowie skorzystają także z usytuowanych obok niego peronów na 15 stacjach i przystankach. Na peronach będą, wiaty, ławki oraz oznakowanie i gabloty z informacją pasażerską. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania dogodne dojście się zapewnią pochylnie i przejścia podziemne w Dęblinie, Puławach, Nałęczowie, Motyczu, Lublinie Zachodnim.

Na dwutorowym odcinku między Lublinem a Dęblinem wykonawca ułożył 141 km torów i zamontował 161 rozjazdów. Przygotowana jest także nowa sieć trakcyjna. Docelowo trasa wieść będzie przez 7 zmodernizowanych mostów i 5 wiaduktów oraz 20 mniejszych obiektów inżynieryjnych.