global Wydarzenia

Z pociągów Shinkansen znikną przekąski

Z japońskich pociągów dużych prędkości znikną przekąski – informuje agencja Reuters, powołując się na informacje od Central Japan Railway. Wózki z przekąskami na pokładzie składów jeżdżących między Tokio a Osaką, znikną od listopada.

Z pociągów Shinkansen znikną słynne wózki z przekąskami (fot. Autorstwa DAMASA - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8109654)
Z pociągów Shinkansen znikną słynne wózki z przekąskami (fot. Autorstwa DAMASA – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8109654)

Central Japan Railway wycofa słynne pokładowe wózki z przekąskami, w których pasażerowie mogą nabyć napoje i lekkie przekąski. Taka sprzedaż była poniekąd symbolem Shinkansen, które zaczęły kursować w 1964 r.

Powodem podjęcia przez CJR takiej decyzji jest niedobór pracowników i tendencja pasażerów do zakupów przed wejściem na pokład pociągu.

Od 1 listopada pasażerowie podróżujący w klasie pierwszej będą mogli zamówić napoje oraz jedzenie przy pomocy dostępnego kodu QR.

Dodaj komentarz