global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Z Polski do Kijowa pociągiem. Joe Biden spotkał się z Wołodymyrem Zełeńskim

Ta wizyta utrzymywana była w wielkiej tajemnicy. Prezydent USA Joe Biden spotkał się w poniedziałek 20 lutego z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W niezapowiedzianą wizytę do Kijowa wyruszył pociągiem z Polski. Biały Dom jeszcze w niedzielę wieczorem informował, że Biden znajduje się Waszyngtonie.

Prezydent USA Joe Biden i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński podczas dzisiejszego spotkania w Kijowie (fot. WZ/Telegram)
Prezydent USA Joe Biden i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński podczas dzisiejszego spotkania w Kijowie (fot. WZ/Telegram)

“Witamy w Kijowie” – napisał na Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Informacja o niezapowiedzianej wizycie prezydenta USA zaskoczyła wszystkich. Zgodnie z oficjalnymi planami Joe Biden miał wylądować w Polsce we wtorek. Według nieoficjalnych informacji prezydencki samolot wylądował na rzeszowskim lotnisku, skąd udał się pociągiem do Kijowa.

W sieci pojawiło się nagranie prezydenta USA na placu Mychajliwskim w Kijowie. Oddał tam hołd poległym obrońcom Ukrainy. W tle słychać było dźwięki alarmu lotniczego – donosi portal Onet.pl.

– Walka Ukrainy to walka o wolność całego świata – podkreślał Joe Biden.

 

Prezydent Joe Biden we wtorek rano powinien wylądować na lotnisku Chopina. Po południu w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego wygłosi przemówienie do Polaków. Następnie weźmie udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli państw wschodniej flanki NATO.

Dodaj komentarz