Tramwaje

Za kilka dni ruszy modernizacja toruńskiego torowiska

W Toruniu wkrótce ruszy modernizacja torowiska na ul. Kraszewskiego. W związku z tym od soboty 12 grudnia zmieni się tam organizacja ruchu.

Fot. M. Litwin / torun.pl

Prace remontowe obejma torowisko od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, budowę odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy.

Pierwsze prace realizowane będą na torze od strony ul. Bema. W związku z tym od soboty 12 grudnia od godz. 9. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

  • na jezdni północnej, na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna (od strony wieżowców), ruch kołowy będzie odbywał się tylko jednym, prawym pasem. Lewy pas (od strony torowiska) zostanie zamknięty na całym odcinku.
  • na jezdni południowej prawy pas będzie przejezdny na całym odcinku od pl. Hoffmanna do pl. Niepodległości. Lewy pas będzie zamknięty na odcinku od przejścia dla pieszych przy siedzibie Krajowej Spółki Cukrowej aż za skrzyżowania z ul. Moniuszki.
  • na odcinkach, na których wystąpią zwężenia jezdni, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h wraz z zakazem wyprzedzania
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z ul. Matejki i Moniuszki zostanie włączona w tryb awaryjny – pulsujące żółte światło.

Po zakończeniu tej części, roboty przeniosą się na torowisko od ul. Mickiewicza. Wówczas zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Dodaj komentarz