Tramwaje

Zaatakował motorniczego, napadał na przechodniów. Agresywny pasażer zatrzymany

Wyłamał drzwi do kabiny, próbował pobić motorniczego, a następnie uszkodził tramwaj i napadł na przypadkową rowerzystkę – to nie sceny kiepskiego filmu, a wydarzenia, do których doszło dziś rano na jednym z przystanków w Krakowie.

Fot. Pixabay

Jak poinformowało MPK Kraków, w sobotę 5 września, około godz. 6.30 na przystanku Lipska do tramwaju nr 20 wsiadł agresywny mężczyzna, który próbował pobić motorniczego.

Pasażer ten wyłamał drzwi do kabiny i straszył motorniczego, że użyje noża – czytamy w komunikacie krakowskiego przewoźnika. – Na szczęście w obronie naszego pracownika stanął Pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu uszkadzając drzwi.

To jednak nie był koniec, ponieważ mężczyzna zaczął atakować przypadkowe osoby. Zrzucił z roweru przejeżdżającą dziewczynkę.

– Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Z informacji, które mamy wynika, że motorniczemu i pasażerowi nic się nie stało – dodają przedstawiciele przewoźnika. – My nawet tego nie skomentujemy. To coś co zupełnie wykracza poza próby zrozumienia tego bezsensownego i brutalnego zachowania. Chcemy za to bardzo podziękować pasażerowi, który w tej trudnej sytuacji zareagował i pomógł naszemu pracownikowi. Dziękujemy!