Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Zachodniopomorskie: Newag przekazał pierwszy polski pojazd hybrydowy Impuls 2

NEWAG przekazał do województwa zachodniopomorskiego pierwszy hybrydowy pociąg. Uroczystości z przedstawicielami spółki oraz samorządowcami, odbyły się na Dworcu Głównym w Szczecinie.

Fot. Newag

Urząd Województwa Zachodniopomorskiego jako pierwszy w Polsce zamówił hybrydowe pojazdy szynowe. Oficjalna premiera pojazdu miała miejsce podczas 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych w Gdańsku, gdzie Impuls 2 zdobył nagrodę główną TRAKO 2019 w konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie.

Pierwsza polska Hybryda przyjęła barwę bursztynu. Drugi – w zielonej barwie – nawiązuje do ekologicznych praktyk wdrażanych w zarządzanie województwem oraz samego położenia regionu.

-Te pojazdy Hybrydowe, które jako pierwsze przyjechały na Zachodniopomorskie tory są realizacją wizji naszego województwa jako przyjaznego mieszkańcom, ale także jako najbardziej Proekologicznego województwa w Polsce. Nie wszędzie w Polsce tory są zelektryfikowane, a dzięki tym pociągom dwunapędowym będziemy w stanie podróżować wszędzie tam gdzie jest to możliwe z napędem elektrycznym, a tam gdzie jest to niezbędne tam będziemy poruszać się z napędem spalinowym. Będzie można nimi podróżować komfortowo, ale jednocześnie ekologicznie. Jestem przekonany, że te dwa pociągi będą fantastycznie służyły naszym mieszkańcom, turystom ale i środowisku naturalnemu. – powiedział Olgierd Geblewicz Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego

 

O inwestycji mówił także Prezes NEWAG S.A.

-Jestem niezmiernie dumny, że mogę z Państwem uczestniczyć w uroczystości przekazania dwóch pierwszych hybrydowych pojazdów. Cieszę się, że jest to  województwo Zachodniopomorskie i że jako pierwsi będziecie użytkownikiem tych pojazdów. Nasz kilkuletnia współpraca doprowadziła do tego, że już 42 pojazdy typu Impuls jeżdżą u Państwa, jesteście liderem w Polsce. – powiedział Zbigniew Konieczek

Czytaj dalej >