Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Zaglądamy na budowę Punktu Utrzymania Taboru w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku uda się oddać do użytku budowane w Wągrowcu nowoczesne zaplecze techniczne oraz halę postojową dla taboru Kolei Wielkopolskich sp. z o.o. Prace realizowane są przez Alstal Grupę Budowlaną.

Fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy

Redakcja „Raportu Kolejowego” mogła z bliska przyglądać się prowadzonym pracom. O ich przebiegu opowiadali zarówno wykonawcy, jak i towarzyszący nam Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Kolei Wielkopolskich.

W ramach inwestycji powstanie zaplecze techniczne do obsługi pojazdów szynowych, w skład którego wejdą dwie w pełni wyposażone hale oraz rozjazdy i tory rozjazdowe do zaplecza technicznego. Przebudowy zostanie także przejazd kolejowy.

Hala główna o powierzchni zabudowy równej 2 783 m2 będzie miejscem przeznaczonym do przeglądów, napraw, mycia zewnętrznego oraz sprzątania wnętrz pojazdów.

– Zamontowaliśmy tam już torowiska na słupkach, dzięki czemu będzie można sprawnie przeprowadzać przegląd podwozia pojazdów – mówi Adam Malczewski z Alstar Grupy Budowlanej. – W hali myjni szyny zostały umieszczone w specjalnych korytarzach betonowych, które zalane zostały zalewą poliuretanową.

 

W hali postojowej o powierzchni zabudowy 1 971,61 m2 zamontowane zostały cztery tory, które pomieszczą po dwa dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne o długości do 45 m. Dodatkowo aktualnie przeprowadzane są prace związane z zagospodarowaniem terenów.

W ramach inwestycji w obiektach zainstalowanych zostanie wiele rozwiązań pro-środowiskowych, w tym wykorzystywanie deszczówki dla potrzeb funkcjonowania myjni czy instalacja paneli fotowoltaicznych do podgrzewania wody.

Dodaj komentarz