Pasażer

Zamknięty tor i peron na stacji PKM Gdańsk Port Lotniczy

Od wtorku 7 lipca do końca wakacji realizowane będą prace torowe na estakadzie PKM przy gdańskim lotnisku. W związku z tym pasażerów korzystających z przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy mogą czekać utrudnienia.

Fot. PKM

W czasie trwania prac wyłączony z użytku zostanie cały tor nr 1 oraz peron nr 1 na przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy. Ruch pociągów SKM Trójmiasto i POLREGIO w obu kierunkach odbywać się będzie wyłącznie po torze nr 2. Składy zatrzymywać się będą tylko przy peronie 2.

– Wszystkie wejścia na peron 1 – klatki schodowe, pochylnie, kładka tunelowa i windy – zostały przez nas zagrodzone barierami i oznaczone specjalnym komunikatem informującym o ich tymczasowym zamknięciu – informuje PKM. – Stosowne komunikaty wyświetlane są także na wszystkich ekranach informacji pasażerskiej na tym przystanku.

 

Zamknięcie peronu może skutkować niewielkimi opóźnieniami części pociągów. Jak podkreśla przewoźnik, konieczne do zrealizowania prace lepiej przeprowadzić teraz – w czasie pandemii, kiedy ruch lotniczy oraz liczba pasażerów kierująca się w stronę lotniska są dużo mniejsze.

Dodaj komentarz