Aktualności Personalia

Zarząd POLREGIO w komplecie

21 czerwca br. Rada Nadzorcza Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO, powołała Annę Lenarczyk na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Handlowego.

Od dziś Spółką kieruje trzyosobowy Zarząd. Anna Lenarczyk jest absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończyła także studia podyplomowe m.in. na Politechnice Warszawskiej (Integracja z Unią Europejską w transporcie) oraz w Szkole Głównej Handlowej (Marketing i Programowanie Produkcji Usług Kolejowych). Z sektorem kolejowych przewozów pasażerskich związana od kilkudziesięciu lat.

Doświadczenie zdobywała na stanowiskach bezpośrednio związanych z tworzeniem regulacji prawnych dotyczących odprawy podróżnych w komunikacji krajowej i międzynarodowej, analizą efektywności ofert, organizowaniem sprzedaży usług oraz wdrażaniem nowych kanałów dystrybucji. Od kilkunastu lat odpowiada za współpracę z organizatorami przewozów, tworzenie oferty przewozowej oraz kreowanie polityki cenowej i taryfowej największych ogólnopolskich oraz regionalnych przewoźników kolejowych: Przewozów Regionalnych, PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W Przewozach Regionalnych – na różnych stanowiskach menedżerskich – w latach 2001-2012 oraz od czerwca 2016 roku. Od 29 marca do 20 czerwca 2017 r. pełniła funkcję Prokurenta. 21 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza powołała Annę Lenarczyk na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Handlowego.

Materiał ukazał się w Raporcie Kolejowym 4/2017

Dodaj komentarz