Wydarzenia

Zasiądź za pulpitem symulatora kolejowego w CEMM

Jak działa Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów UTK? O tym będziecie mogli przekonać się już 10 i 11 maja, w ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich. Zapisy na wizytę w CEMM ruszyły 29 kwietnia o godz. 10.00.

Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów (CEMM) dysponuje trzema nowoczesnymi symulatorami: lokomotywy, lokomotywy manewrowej oraz elektrycznego zespołu trakcyjnego. Każde urządzenie w sposób realistyczny oddaje jazdę pociągiem. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu ekranów wysokiej jakości i innowacyjnych siłowników elektrycznych o sześciu stopniach swobody, które symulują przechyły kabiny. W trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie można poczuć się jak prawdziwy maszynista i skorzystać z jazdy symulatorem. CEMM będzie otwarte dla zwiedzających 10 i 11 maja.

Od 29 kwietnia od godz. 10.00 aktywna będzie ankieta, dzięki której można się zapisać na wizytę w CEMM. Zasady zapisów:

  • do wyboru masz trzy symulatory,
  • jazda symulatorem będzie trwała do 15 minut,
  • możesz wybrać wolny termin w godzinach 11.00-15.00,
  • na jedną jazdę mogą zapisać się maksymalnie 2 osoby,
  • zapisać się możesz tylko raz,
  • decyduje kolejność zapisów,

zapisy kończą się 9 maja o godz. 12.00 lub po wyczerpaniu limitu miejsc.

Adres CEMM to Al. Jerozolimskie 211 w Warszawie. Do CEMM dojedziesz komunikacją miejską (m.in. WKD), rowerem bądź samochodem (dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc parkingowych). Dokładną lokalizację możesz sprawdzić na mapie.

Do CEMM przyjdź od 10 do 15 minut przed zaplanowaną jazdą symulatorem. Jeśli wiesz, że nie zdołasz się pojawić w zaplanowanym terminie, daj nam znać na adres rzecznikprasowy@utk.gov.pl. Pozwoli to zwolnić termin i inna osoba będzie mogła skorzystać z symulatora.

Dodaj komentarz