Tramwaje

Zasłaniaj usta i nos! W poznańskich tramwajach i autobusach trwają kontrole

W poniedziałkowy poranek pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań oraz strażnicy miejscy kontrolowali pasażerów tramwajów i autobusów, przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Fot. MPK Poznań

Na zatłoczonym chodniku, na przystanku komunikacji miejskiej, gdzie nie można zachować odległości większej niż 1,5 metra, a przede wszystkim w środkach transportu publicznego – wszędzie tam powinniśmy zasłaniać usta i nos. O tym obowiązku przypominano dziś poznaniakom i turystom.

– Pomimo podjętych działań otrzymujemy sygnały, że część pasażerów nie stosuje się do nakazu zakrywania ust i nosa maseczką, bądź fragmentem odzieży – informuje poznański przewoźnik miejski. – Chcąc przypomnieć o tym obowiązku, z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, poznańscy strażnicy miejscy w towarzystwie pracowników Nadzoru Ruchu MPK Poznań pouczają zapominalskich pasażerów.

 

Kontrole prowadzone były w godzinach porannych, m.in. w pojazdach w rejonie rond Śródka i Rataje. Większość podróżujących stosowała się do zaleceń Ministra Zdrowia. Osoby, które maseczek lub innych rzeczy mogących zasłonić usta i nos, nie miały, otrzymały ulotki informacyjno-edukacyjne.

– Tym razem kar nie było – zapominalscy otrzymywali maseczki – uzupełnia informację MPK Poznań. – Podobne działania w najbliższych dniach będą kontynuowane.