Przewozy towarowe Wydarzenia

Zderzenie pociągów towarowych. Płonie paliwo

Groźny wypadek na austriackich torach wstrzymał ruch kolejowy w rejonie stacji Fürnitz. Doszło tam do zderzenia dwóch pociągów towarowych. Jeden ze składów się wykoleił, tracąc tysiące litrów transportowanego paliwa. Istnieje bowiem zagrożenie dla środowiska. Służby zdecydowały o zamknięciu dla ruchu pobliskiej drogi.

Miejsce wypadku (fot. @yellow_flame / Twitter)
Miejsce wypadku (fot. Puls24 / Twitter)

Do wypadku z udziałem dwóch pociągów towarowych doszło w piątek 20 stycznia, w godzinach porannych. Wciąż nie jest znana przyczyna wypadku. W wagonach wykolejonego składu znajdowało się paliwo. Po zderzeniu doszło do zapłonu.

Jak informuje Michael Miggitsch, szef operacji, w cysternach znajdują się ciecze wysoce łatwopalne. Johannes Striedner, ze stanowego departamentu ochrony środowiska dodał zaś, że tysiące litrów nafty wsiąka w ziemię. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo zagrożenia dla środowiska.

Według pierwszych informacji, do wypadku miało dojść z uwagi na źle ustawioną zwrotnicę. Tę wiadomość zdementowała rzecznik prasowa rzeczniczka ÖBB Rosanna Zernatto-Peschel.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało dwóch maszynistów. Jeden z nich doznał wstrząśnienia mózgu.

Ze względów bezpieczeństwa zamknięta została również pobliska droga. Nie było jednak potrzeby ewakuacji mieszkańców. Służby ratunkowe koordynują całą akcję z remizy strażackiej w Fürnitz. Na miejscu pracuje 15 jednostek straży pożarne, a także przedstawiciele władz.

Grupa zadaniowa Cobra wysłała drona, aby służby ratownicze mogły uzyskać dokładny obraz sytuacji, ponieważ ekrany akustyczne ograniczały widoczność.

Utrudnienia w ruchu kolejowym

Ruch kolejowy w rejonie wypadku jest wstrzymany. Stacja Fürnitz jest zamknięta. Między Arnoldstein a Villach uruchomiono Zastępczą Komunikację Autobusową.

Dodaj komentarz