Polregio Tabor

Zdewastował pociąg Polregio. Sprawcą pracownik uniwersytetu

Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie zatrzymali mężczyznę, który zdewastował pociąg POLREGIO. Sprawca namalował na zewnętrznej stronie składu graffiti.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do incydentu doszło w piątek 3 czerwca, około godz. 8.00 na stacji Lublin. Patrol SOK zauważył dwóch mężczyzn, którzy malowali graffiti na pociągu Polregio, stojącym w torach odstawczych.

– Na widok patrolu SOK sprawcy rzucili się do ucieczki – relacjonują mundurowi. – Podczas pościgu funkcjonariusze ujęli jednego z mężczyzn, drugi zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

Do chwili ujęcia sprawcy zdążyli zdewastować graffiti wagon jednostki elektrycznej na powierzchni około 10 mkw. Jako dowody rzeczowe funkcjonariusze SOK zabezpieczyli 8 puszek z farbą w aerozolu, a także kamizelkę ostrzegawczą.

Ujęty to 40-letni mieszkaniec Lublina, pracownik laboratorium jednego z Lubelskich Uniwersytetów. Został przekazany do dyspozycji III Komisariatu Policji w Lublinie, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Grafficiarz ujęty przez SOK w Bydgoszczy

Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, który dewastował wiadukt kolejowy. Zniszczył on ponad 12 mkw ściany.

Zdarzenie miało miejsce 26 maja, około godz. 8.45 na ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który malował graffiti na jednej ze ścian wiaduktu. Na ul. Nakielską natychmiast wyruszył patrol.

Czytaj więcej:

“Upiększał wiadukt”. Został zatrzymany na gorącym uczynku

Dodaj komentarz