Raport z Polski Wydarzenia

Zignorowała zakaz wjazdu i zatrzymała się na torach. Groźny wypadek na linii Sieradz – Łódź [ZDJĘCIA]

Złamała zakaz wjazdu, ominęła techniczną zaporę drogową i wjechała na tory, na których jej pojazd „zawiesił się”. Z daleka widać już było nadjeżdżający z dużą prędkością pociąg PKP Intercity…

Fot. KPP Sieradz

Niebezpieczne zdarzenie

miało miejsce 23 listopada około godz. 16.25 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Grabowiec – przed przystankiem PKP Sieradz – Męka.

– 25-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego kierująca citroenem nie zastosowała się do znaku zakazującego wjazd na remontowany przejazd kolejowy, ominęła techniczną zaporę drogową i wjechała na torowisko – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. – Samochód zawiesił się na torach. Na szczęcie kobieta  zdążyła opuścić auto zanim uderzył w nie pociąg InterCity relacji WarszawaZielona Góra.

 

W momencie zdarzenia w pociągu było około 200 osób. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zarówno kierująca citroenem jak i maszynista byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz specjaliści z zakresu badania wypadków kolejowych.

Ruch na linii kolejowej SieradzŁódź był przez kilka godzin zablokowany. Decyzją policji kierująca samochodem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Za spowodowanie kolizji grozi grzywna do 5 tysięcy złotych, może być również orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodaj komentarz