Wydarzenia

Zignorował ostrzeżenia. Polski kierowca staranował szlaban [FILM]

Kierowca polskiej ciężarówki staranował szlabany na przejeździe kolejowym w Moravským Písku w Czechach.

Polska ciężarówka wjechała na przejazd kolejowy mimo włączonej sygnalizacji świetlnej (fot. kadr z filmu)
Polska ciężarówka wjechała na przejazd kolejowy mimo włączonej sygnalizacji świetlnej (fot. kadr z filmu)

O zdarzeniu informuje czeska policja na swojej stronie internetowej. Prawdopodobnie polski kierowca chciał oszczędzić czas i wjechał na przejazd mimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Będąc na torach utknął między zamykającymi się szlabanami.

Kierowca polskiej ciężarówki na szczęście staranował szlaban, unikając tym samym zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem – informuje por. Dawid Chaloupka. – Polak nie zatrzymał się jednak i nie poinformował o incydencie policji. Uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Policja dysponuje już numerem rejestracyjnym pojazdu ciężarowego.

O zachowaniu w przypadku utknięcia na przejeździe kolejowo-drogowym informuje portal bezpieczny-przejazd.pl

Jak się zachować gdy nasz samochód utknie na przejeździe?

Jeśli samochód jest sprawny i możesz kontynuować jazdę – dodaj gazu i wyłam rogatkę, która jest przed Tobą. Jest ona tak skonstruowana, że złamie się nie powodując uszkodzenia samochodu. Po zjechaniu z przejazdu skorzystaj z Żółtej Naklejki PLK i powiadom służby techniczne o tym fakcie, dzwoniąc pod numer „w razie awarii” podając numer przejazdu.

Jeśli samochód nie pozwala na zjechanie z przejazdu – natychmiast każ wszystkim pasażerom opuścić pojazd i wyjść poza rogatki. Ty też się tam z nimi udaj. Następnie zadzwoń pod numer telefonu alarmowego 112 i podaj operatorowi numer przejazdu z Żółtej Naklejki PLK, informując o samochodzie tarasującym przejazd. Żółtą naklejkę znajdziesz na obudowie napędu rogatki od strony torów lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja.

Koszt wyłamania rogatki najczęściej pokrywany jest z naszego ubezpieczenia OC. Utrata zniżki w ubezpieczeniu jest nieporównywalna z utratą zdrowia lub życia.

Staranował rogatki i utknął na przejeździe kolejowym tuż przed pociągiem [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz