Raport z Polski Wydarzenia

Złodziej węgla próbował potrącić funkcjonariusza SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli próbę zatrzymania sprawcy kradzieży ok. 800 kg węgla. Złodziej, aby uniknąć konsekwencji, podjął próbę ucieczki samochodem. W jej trakcie chciał potrącić mundurowych.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia na szlaku Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie. Funkcjonariusze o godz. 6.50 zauważyli mężczyznę, który ładował worki z węglem do samochodu dostawczego marki Opel. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję.

– Na widok funkcjonariuszy SOK mężczyzna pośpiesznie wsiadł do samochodu próbując odjechać z miejsca zdarzenia i nie reagując na wezwania do zatrzymania pojazdu usiłował najechać na  jednego z interweniujących funkcjonariuszy SOK – informują mundurowi. – W trakcie dalszej ucieczki  uszkodził dwa znaki drogowe.

 

Po krótkim pościgu Funkcjonariusze SOK na terenie Bytomia ujęli uciekiniera, którym okazał się 34- letni mieszkaniec Bytomia  i przekazali funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Podczas prowadzonych czynności w samochodzie sprawcy zabezpieczono 16 worków węgla tj. około 800 kg.

Dodaj komentarz