Raport z Polski Wydarzenia

Złodzieje na stacji Bielsko Biała Zachód. W akcji Straż Ochrony Kolei

Straż Ochrony Kolei ujęła sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 40 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów linii nośnej.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 16 maja na torach na stacji Bielsko-Biała Zachód. Pierwsze informacje o dwóch osobach postronnych na terenie kolejowym trafiły do dyżurnego zmiany Posterunku SOK w Czechowicach-Dziedzicach.

– Skierowany na wskazane miejsce patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Czechowicach Dziedzicach zlokalizował dwie osoby w czasie, gdy przygotowywały do zabrania pocięte elementy sieci trakcyjnej – informują mundurowi.

 

W trakcie interwencji funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli jednego ze sprawców. Drugi zbiegł. W trakcie oględzin stwierdzili, że sprawcy wycięli ok. 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.

— Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej. Zlokalizowali także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych – dodaje przedstawiciel SOK.

 

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz