Pasażer Raport z Polski

Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Wielkopolskich

Terminy prac torowych planowanych przez Zarządcę Infrastruktury PKP PLK zostały przesunięte, w związku z czym następują zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych.

Fot. Wikimedia Commons
Fot. Wikimedia Commons

Rozkład jazdy został przeanalizowany wspólnie z Organizatorem pod kątem lepszego dostosowania do potrzeb pasażerów. Pojawiły się zmiany na wybranych liniach. Pasażerowie chcący podróżować z Piły do Poznania będą w stanie dotrzeć na miejsce na godzinę 8 rano. Niektóre kursy wydłużą swoją relację lub uzyskają skomunikowania z innymi pociągami.

– Od 10 stycznia uruchomiliśmy wspólnie z POLREGIO dodatkową parę pociągów: Poznań Gł. 5.53 – Gniezno 6.44 oraz Gniezno 7.16 – Poznań Gł. 8.02.  Kursują one od poniedziałku do soboty – mówi Robert Pilarczyk, Dyrektor Departamentu Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

 

Od 10 stycznia obowiązują następujące udogodnienia:

  • dodatkowy pociąg relacji Krotoszyn (4.14) – Jarocin (4.53), który będzie skomunikowany z pociągami POLREGIO relacji Ostrów Wlkp. – Jarocin (4.59) – Poznań Gł. (5.56) oraz Jarocin (5.22) – Kluczbork (7.23).
  • wydłużenie relacji pociągu, który do tej pory kursował z Krotoszyna 5.55 do Milicza 6.13, a po 10 stycznia rozpocznie jazdę w Jarocinie o godz. 05.15, dzięki czemu podróżni z Jarocina będą mogli przesiąść się w Miliczu w kierunku Wrocławia.
  • zmiana godziny kursowania pociągu relacji Piła Gł. (6.05) – Poznań Gł. (7.53) na Piła Gł. (5.41) – Poznań Gł. (7.21), co pozwoli na dostosowanie przejazdu do porannych dojazdów do szkół.

Dodaj komentarz