Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Zmiany w organizacji ruchu pociągów na linii R1 i R3

Z uwagi na kolejną fazę przebudowy stacji Warszawa Zachodnia pasażerów korzystających z linii R1 oraz R3 czekają duże utrudnienia. Od 22 sierpnia do 3 września przewoźnik zmniejszy liczbę kursujących pociągów na obu liniach. Czas przejazdu ulegnie zaś wydłużeniu.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Na linii R1 część pociągów Kolei Mazowieckich kursujących do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana albo będzie kursowała do/z stacji Warszawa Gdańska. Ponadto na odcinku Warszawa ZachodniaPruszków uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA). Na linii R3 nie będą kursowały pociągi do/z Błonia, a liczba pociągów w relacji do/z Sochaczewa zostanie zmniejszona. Ponadto część z nich będzie dojeżdżać na dworzec Warszawa Gdańska.

W związku z tymi utrudnieniami zostanie wprowadzone dodatkowe wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Wszystkie rodzaje biletów KM honorowane będą w środkach transportu miejskiego na odcinkach niżej wymienionych linii:

  • 517, 716, 717, 817 – na całej trasie,
  • 127 – PKP Włochy – Centrum,
  • 713 – od przystanku Sanktuarium do Cmentarz Wolski,
  • 194 – na całej trasie,
  • tramwaje na ciągu Cmentarz Wolski – Wolska – Okopowa – Towarowa Aleje Jerozolimskie – Centrum,
  • metra M1 na odcinku Dworzec GdańskiMetro Centrum;

Wszystkie bilety ZTM ważne w pociągach SKM, na odcinku Warszawa ZachodniaPruszków, honorowane będą na całej trasie obsługiwanej przez autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) uruchamianej przez KM.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 23.08. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Dodaj komentarz