Pasażer Wydarzenia

Zmiany w organizacji ruchu Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Od 1 do 30 września obowiązywać będą kolejne ograniczenia w ruchu pociągów WKD. Warto zapoznać się z przewidzianym na ten miesiąc nowym rozkładem jazdy.

Warszawska Kolej Dojazdowa
Warszawska Kolej Dojazdowa

Rusza kolejny etap prac w zakresie budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Wynikające z tego zmiany w ruchu są dość znaczne. Jak informuje WKD wrześniowe zmiany nie będą tak częste jak w lipcu i sierpniu, niemniej podróżni muszą przygotować się na pewne ograniczenia.

We wrześniu pojawi się przede wszystkim przerwa w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – od godz. 8:50 do godz. 17:00. Poza tym w soboty 3 i 10 września na tym odcinku ruch będzie wstrzymany całą dobę. Ostatni pociąg w porannym szczycie wyruszy z przystanku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice o godz. 8:28, zaś z Podkowy Leśnej Głównej o godz. 8:45. W popołudniowym szczycie pierwszy pociąg z Podkowy Leśnej Głównej w kierunku Grodziska Mazowieckiego wyruszy o godz. 17:01.

We wrześniu, w podobnym wymiarze jak w sierpniu, wystąpią utrudnienia podczas weekendów, w ramach których przez całą sobotę dojazd od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego zapewni zastępcza komunikacja autobusowa. Podobnie jak w sierpniu, oprócz sobót nieznaczne zmiany będą również dotyczyć późnego wieczora w wybrane piątki oraz wczesnego poranka w określone niedziele.

Na najbliższy okres zaplanowano intensywne prace związane z wykonaniem podtorza oraz kontynuację robót na obiektach mostowych. Inwestycja ma kosztować 150 mln zł, z czego 74,5 mln zł pozyskano z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Warszawska Kolej Dojazdowa zachęca do zapoznania się ze szczegółami organizacji ruchu w okresie od 1 do 30 września. W związku z tym zamieszczamy poniżej treść komunikatu zamieszczonego przez władze spółki.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

Ograniczenia w ruchu pociągów WKD w miesiącu wrześniu 2022 r. związane z kolejnym etapem robót budowlanych:

  1. w następujące dni powszednie: 01.09, 05-08.09, 12-16.09, 19-23.09, 26-30.09 w godz. 8:45-17:00 zamknięcie toru nr 1G na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice; skrócenie pociągów w relacji do/z przystanku osobowego Grodzisk Mazowiecki Jordanowice; pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna; wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska przez: Milanówek Grudów, a także Grodzisk Mazowiecki Jordanowice (w w/w dni powszednie w godz. 8:45-17:00);
  2. w następujące soboty, niedziele i święta w miesiącu wrześniu 2022 r.: 17-18.09.2022 oraz 24-25.09.2022 ruch pociągów prowadzony bez ograniczeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Warszawa Śródmieście WKD;
  3. w dniach: 02.09 i 09.09 (piątek) ruch pociągów prowadzony tak jak w w/w dni powszednie, tj. z ograniczeniem na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice w godz. 8:45-17:00; ponadto od godz. 23:45 zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów i przejęcie obsługi przez pojazdy ZKA na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna); do końca doby ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  4. w dniach: 03.09 i 10.09 (sobota) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna całkowicie wstrzymany; przejęcie obsługi przez pojazdy ZKA na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna, ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD;
  5. w dniach: 04.09 i 11.09 (niedziela) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna wstrzymany od początku doby do godz. 05:40; przejęcie obsługi przez pojazdy ZKA na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna; od godz. 05:40 otwarcie ww. odcinka dla ruchu pociągów; od początku doby do godz. 05:40 ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD.

W wybranych dniach w okresie 01.09.2022 – 30.09.2022, w związku z wyłączeniem w określonych porach odcinka Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna przewidziane jest uruchomienie dotychczasowych połączeń ZKA w relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Grodzisk Mazowiecki Radońska (trasa jednokierunkowa); Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów oraz Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna. Szczegóły zawarto w „Specjalnych rozkładach jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej”.

Dodaj komentarz