Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Znamy wykonawcę studium dla szprychy nr 9 Wrocław – granica z Czechami

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała kontrakt na studium wykonalności dla 60-km odcinka szprychy nr 9, łączący Żarów, leżący na południowy zachód od Wrocławia, ze Świdnicą, Wałbrzychem i Lubawką na granicy polsko-czeskiej.

Inwestycja obejmie linie kolejowe nr 267 i 268: Żarów–ŚwidnicaWałbrzychgranica państwa. Informacje na temat prac przekazali w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w na dworcu PKP w Wałbrzychu przedstawiciele spółki CPK. Złożyli oni także podpisy pod umową z firmą BBF, zwycięzcą przetargu. Wartość wykonania studium to to 15,1 mln zł netto.

– Od 18 sierpnia prace rozpoczyna wykonawca dokumentacji dla przygranicznego odcinka tzw. szprychy nr 9, czyli linii dużych prędkości przez m.in. Lubawkę, Wałbrzych, Wrocław, Sieradz, Łódź, CPK i Warszawę. Cała ta kolejowa trasa to swoisty kręgosłup systemu kolejowego CPK. Będzie łączyła południowo-zachodnią Polskę z jej centrum, dzięki czemu skutecznie przysłuży się do walki z wykluczeniem komunikacyjnym w tej części kraju – mówi Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.