Inwestycje

Zwiększa się komfort podróży na trasie Poznań – Warszawa

Na stacjach w Koninie i Kole trwają ostatnie prace związane z udostępnieniem podróżnym nowych wind w przejściach podziemnych oraz z nowoczesnym systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. Poprawa jakości podróży na linii PoznańWarszawa kosztują PKP PLK S.A. ok. 2 mld zł. Środki pochodzą z instrumentu UE „Łącząc Europę” (CEF) to większy komfort, wyższe bezpieczeństwo i lepsza przepustowość trasy.

fot. A.Kolakowski / PKP PLK

Zasadnicze prace na wielkopolskim odcinku modernizowanej linii między Swarzędzem a Barłogami zakończą są do końca sierpnia.

– Dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu kolej staje się coraz bardziej atrakcyjna, zarówno w kontekście przewozów pasażerskich, jak i towarowych. W to założenie dobrze wpisuje się odcinek między Swarzędzem a Barłogami na modernizowanej linii PoznańWarszawa. Za kilka dni terminowo zakończymy dobrze zrealizowaną inwestycję, która już służy pasażerom, dzięki komfortowym peronom, nowym przejściom podziemnym, windom, pochylniom i sprawnym przejazdom pociągów po nowych torach – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dyrektor ds. realizacji inwestycji.