Personalia Raport z Polski Wydarzenia

Alan Beroud, prezes zarządu Warszawskiej SKM, dołączył do Rady Programowej CEEK

Alan Beroud, prezes zarządu Warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej dołączył do Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei.

– Cieszę się, że dołączam do grona ekspertów mających realny wpływ na kształtowanie polityki energetycznej polskiej kolei – podkreśla Alan Beroud, prezes zarządu SKM. – Podnoszenie efektywności w tym obszarze jest priorytetem Szybkiej Kolei Miejskiej. W 2020 roku, dzięki eco drivingowi, czyli efektywnej energetycznie jeździe zaoszczędziliśmy około 2,7 miliona złotych, dodając do tego bilansu znaczące korzyści dla środowiska choćby w postaci redukcji CO2.

 

Rada Programowa CEEK składa się z przedstawicieli przewoźników kolejowych, zarządców i operatorów infrastruktury oraz specjalistów z branży transportu szynowego i energetyki. Wspólnie pracują na rzecz optymalizacji zużycia energii przez podmioty działające na rynku.

Alan Beroud: SKM zwiększa poziom komfortu podróży

Celem CEEk jest zwiększenie efektywności energetycznej w najbliższej dekadzie. Pozwoli to zmniejszyć światowe zapotrzebowanie na energię do 2050 r. aż o jedną trzecią.

Kolej może być bardziej efektywna energetycznie. Obliczyliśmy, że możemy ograniczyć zużycie energii elektrycznej o 1,2 TWh w perspektywie 10 lat. Pozwoli to na redukcję emisji CO2 o ponad 1 000 000 ton – informują przedstawiciele CEEK. – To konkretny i realny cel, do którego zobowiązujemy się dążyć. Robimy to dla kolei – jako najbardziej ekologicznego środka transportu, dla pasażerów – żeby zachęcić ich do korzystania z naszych usług, dla klimatu – wspieramy w ten sposób Politykę Energetyczną Polski.

Dodaj komentarz