Wspólnota Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej jest organizacją zrzeszającą europejskie przedsiębiorstwa kolejowe i zarządców infrastruktury. Jej głównym celem jest promowanie zrównoważonego transportu kolejowego w Europie poprzez kształtowanie polityki transportowej, wspieranie inwestycji oraz poprawę efektywności i konkurencyjności sektora kolejowego. CER działa na rzecz harmonizacji przepisów i standardów w Unii Europejskiej, co sprzyja rozwojowi jednolitego rynku kolejowego.
Powiązane artykuły
Pijana matka podróżowała z 7-letnią córką
Nietrzeźwa podróżowała pociągiem z 7-letnią córką. Z obawy o bezpieczeństwo dziecka, kierownik składu poinformował o sytuacji Straż Ochrony Kolei, ta zaś policję. 36-latka odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także za opóźnienie pociągu. Do incydentu doszło w pociągu na terenie stacji kolejowej Dęblin. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, podczas patrolu […]
Na ulice Wrocławia wyjechała rekordowa liczba tramwajów i autobusów
Na ulice Wrocławia wyjechała dziś rekordowa liczba pojazdów komunikacji miejskiej. – Jeszcze nigdy w historii miasta nie było na trasach tak wielu tramwajów i autobusów – mówi Tomasz Sikora, rzecznik MPK Wrocław. – Dziś rano wróciliśmy do roboczych rozkładów jazdy. Na ulicach jest i będzie ponad 600 pojazdów. Łącznie, zgodnie z planem, kursują dziś 393 […]
Leszek Miętek ponownie prezydentem ZZM
Zaufaniem ponownie obdarzony został Leszek Miętek, któremu funkcję prezydenta ZZM delegaci powierzyli po raz czwarty z rzędu.




