Tabor Wydarzenia

Alstom dostarczy do Włoch nowe pociągi regionalne Coradia Stream

Alstom dostarczy dla Trenitalii do 150 pociągów regionalnych Coradia Stream. Łączna wartość kontraktu to ok. 910 mln euro.

Fot. ilustracyjne

Nowe pociągi dla włoskiego przewoźnika będą mogły jeździć z prędkością maksymalną 160 km/h. Wyposażona zostaną w najnowocześniejsze urządzenia pokładowe, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

– Podpisana umowa potwierdza „know-how” i doświadczenie firmy Alstom, która dostarcza najnowocześniejsze pociągi i technologie kolejowe, wykorzystywane na całym świecie – podkreśla Michele Viale, dyrektor generalny Alstom we Włoszech. – Nowa generacja pociągów to przyszłość włoskiego regionalnego transportu kolejowego. Jesteśmy dumni, że możemy dać impuls do realizacji wizji ekologicznego transportu regionalnego, skoncentrowanego na pasażerach, który spełnia cele w zakresie transformacji ekologicznej – dodał Viale.

 

Coradia Stream dla Trenitalia to dwukierunkowe, elektryczne zespoły trakcyjne 3kV. Pociągi te będą również wyposażone w pokładowy system ERTMS, gwarantujący najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Będą mogły pochwalić się wysokim poziomem efektywności energetycznej i możliwością recyklingu.

W pojazdach znajdą się miejsca do przewozu rowerów, w tym jednośladów elektrycznych. W pociągach zwiększy się także dostępność poprzez wysuwane stopnie.

Coradia Stream to gama najnowocześniejszych, niskopodłogowych, wysokowydajnych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EMU) dla linii regionalnych i międzymiastowych. Coradia Stream oferuje modułową konstrukcję, co pozwala operatorom wybrać konfigurację odpowiadającą ich potrzebom. W pojazdach zastosowano bezemisyjne rozwiązania trakcyjne dla linii niezelektryfikowanych.

Coradia Stream dla Trenitalia zostały zaprojektowane i zostaną zbudowane we Włoszech, w zakładach Alstom w Savigliano, Sesto San Giovanni i Bolonii.

Dodaj komentarz