Tramwaje

Alstom wygrał przetarg na tramwaje dla Quebeck

Alstom wygrał przetarg na dostawę 34 tramwajów Citadis dla kanadyjskiego miasta Quebec. Kontrakt wart ok. 900 mln euro obejmuje także konserwację pojazdów przez okres 30 lat.

Alstom wygrał kontrakt na dostawę tramwajów Citadis do Quebeck w Kanadzie (fot. Alstom)
Alstom wygrał kontrakt na dostawę tramwajów Citadis do Quebeck w Kanadzie (fot. Alstom)

Podpisana umowa na dostawę 34 tramwajów obejmuje prawo opcji na maksymalnie pięć kolejnych pojazdów oraz ich konserwację.

Nowe tramwaje dla Quebeck zaprojektują inżynierowie Alstom z Saint-Bruno-de-Montraville (centrala firmy w obu Amerykach). Montowane zaś będą w zakładzie La Pocatière w regionie Bas-Saint-Laurent.

Zgodnie z kontraktem, producent dostosuje pojazdy do warunków klimatycznych i topograficznych Quebeck. Pojazdy wyjadą na 19-kilometrową linię tramwajową. Wpłyną na rozładowanie zatorów drogowych w mieście.

– Jesteśmy dumni, że miasto Quebeck wybrało właśnie ofertę Alstomu, jako dostawcy i konserwatora tramwajów Citadis – mówi Michael Keroullé, prezes Alstom w obu Amerykach. – Zobowiązujemy się do partnerskiej współpracy, oferując wysokiej jakości niezawodny produkt, jakim są tramwaje Citadis.

 

Niskopodłogowe tramwaje Citadis kursują już w 70 miastach na terenie 20 państw na całym świecie. Znane są również w Kanadzie. Alstom sprzedał do tej pory ponad 3 tysiące tych pojazdów.

Dodaj komentarz