global Inwestycje Wydarzenia

Amerykańska Safety Railway Service kupiona przez VLS

Spółka VLS Environmental Solutions zakupiła za do tej pory nieujawnioną kwotę amerykańską służbę bezpieczeństwa kolei, czyli Safety Railway Service. Taki ruch daje VLS duże możliwości rozbudowy oferty usługowej.

Czym zajmuje się Safety Railway Service?

Safety Railway Service działa w kilku lokalizacjach na terenie Stanów Zjednoczonych. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w Teksasie. Oferta SRS związana jest z kompleksową obsługą serwisową wagonów kolejowych. Usługi obejmują zarówno prace naprawcze, jak i produkcyjne.

Po przejęciu przez VLS Safety Railway Service zostanie włączona do działu „VLS Railcar Cleaning and Repair Services”, który dba o utrzymanie czystości wagonów oraz przeprowadzanie prac serwisowych.

Działalność VLS

Spółka VLS Environmental Solutions świadczy obsługę zrównoważonego zarządzania odpadami w celu ochrony środowiska. Działając na tym wyjątkowo wrażliwym obszarze firma wyraźnie podkreśla stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych, zapewniając swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

VLS współpracuje z operatorami kolejowymi w zakresie świadczenia usług sprzątania wagonów. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w obsłudze również trudnych przypadków i oferuje czyszczenie cystern czy wagonów samowyładowczych. Zapewnia przy tym usuwanie odpadów specyficznych, także tych niebezpiecznych. VLS dysponuje uprawnieniami do oczyszczania powierzchni z takich substancji, jak chlor, amoniak, kwas fluorowodorowy oraz inne środki chemiczne (w tym gazy trujące).

Spółka zapewnia swoim klientom także znaczne wsparcie w serwisowaniu flot kolejowych pod kątem formalnym. Przedstawiciele VLS dbają o wydawanie niezbędnej dokumentacji i certyfikatów czyszczenia. Dzięki kompleksowemu podejściu przedsiębiorcy oszczędzają czas. Proces czyszczenia i konserwacji odbywa się możliwie w najkrótszym terminie, ograniczając straty wynikające z przestojów serwisowych.

Uzupełnieniem oferty są usługi obejmujące czyszczenie oraz naprawianie jednostek pływających. VLS wspiera firmy w bezpiecznym usuwaniu szkodliwych odpadów i gruntownym sprzątaniu statków. Ponadto w ramach tej oferty specjaliści z VLS przeprowadzają serwis izolacji i powłok ochronnych.

Co daje zakup SRS?

Wykupienie Safety Railway Service pozwoli firmie VLS nie tylko rozszerzyć ofertę usługową. Ogromne znaczenie ma także przejęcie łącznie dziewięciu lokalizacji obsługiwanych do tej pory samodzielnie przez SRS. Dzięki tej inwestycji spółka VLS Environmental Solutions zwiększy swój zasięg z trzech punktów do dwunastu.

Dodaj komentarz