Tramwaje

Attyka przyspiesza procedury związane z budową zajezdni tramwajowej

Region Attyki przyspiesza procedury zmierzające do rozbudowy zajezdni tramwajowej w Elliniko. W swoich działaniach wykorzystuje środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Attyki na lata 2014-2020.

Fot. magro_kr

Oprócz budowy zajezdni, powstanie także przestrzeń do parkowania nowych tramwajów. Ich dostawa rozpoczęła się we wrześniu. O szczegółach pisaliśmy tu:

Pierwsze dwa tramwaje Citadis X05 od Alstom dotarły do Aten

Beneficjentem projektu jest spółka Attiko Metro. Po włączeniu projektu inwestycyjnego do PROW „Attiki” na lata 2014-2020 niezwłocznie zbadano i pozytywnie zaopiniowano dokumentację projektową. Wykonawca może wkrótce rozpocząć pracę.

– Region Attyki wspiera sieć transportu publicznego w Attyce, wykorzystując w najlepszy sposób zasoby planu rozwoju regionalnego – mówi George Paroulis, Gubernator Attyki. -Dzięki rozbudowie zajezdni tramwajowej w Elliniko możliwe będzie zaspokojenie potrzeb w zakresie składowania i utrzymania nowych tramwajów. Promując zrównoważoną mobilność miejską, chronimy środowisko, jednocześnie poprawiamy warunki życia wszystkich mieszkańców Attyki. W ciągu zaledwie kilku dni od naszej wizyty w zajezdni w Elliniko, gdzie odebrano pierwsze tramwaje, dajemy dziś „zielone światło” do przetargu na rozbudowę zajezdni.