Raport z Polski Wydarzenia

Auto zderzyło się z pociągiem. Wśród poszkodowanych dziecko [ZDJĘCIA]

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem w miejscowości Mosty-Osiedle w woj. zachodniopomorskim.

Mosty-Osiedle, zderzenie samochodu osobowego z pociągiem relacji Szczecin - Kołobrzeg (fot. KP Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie)
Mosty-Osiedle, zderzenie samochodu osobowego z pociągiem relacji SzczecinKołobrzeg (fot. KP Państwowa Straż Pożarna w Goleniowie)

Do wypadku na przejeździe kolejowym, wyposażonym w sygnalizację świetlną, doszło w środę 8 marca, w godzinach porannych. Pod pociąg relacji Szczecin – Kołobrzeg wjechał samochód osobowy. W pojeździe, w momencie zdarzenia, znajdowały się dwie osoby: 40-letni kierowca oraz 6-letnie dziecko.

– Dwie osoby jadące samochodem osobowym opuścili pojazd z pomocą pracowników ochrony JW 3646 Mosty-Osiedle – informują strażacy z KP Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym wsparcia psychicznego oraz oceny stanu ich zdrowia.

 

Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził konieczność hospitalizacji obu pasażerów.

Na szczęście pomocy nie wymagał żaden pasażer pociągu oraz jego obsługa. Po zmianie maszynisty skład ruszył w dalszą drogę.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policja oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Dodaj komentarz