global Pasażer Wydarzenia

Autonomiczny robot dezynfekuje stację kolejową w Londynie [FILM]

Na jednej z londyńskich stacji kolejowych spotkać można autonomicznego robota. Urządzenie, za pomocą promieni UV, czyści platformy z patogenów, w tym m.in. koronawirusa. Dezynfekujący robot ma także zmienić nastawienie do podróży koleją w dobie wirusa Covid-19.

Robot dezynfekuje stacje kolejową St Pancras International w północnej części centrum Londynu. Tam przesiadają się pasażerowie z pociągów Eurostar, kursujących do Wielkiej Brytanii z Amsterdamu, Belgii i Paryża.

Robot ma wpłynąć na podróżnych i uświadomić ich, że w dobie pandemii na londyńskich stacjach jest bezpiecznie. Aktualnie Wielka Brytania przygotowuje się do nadejścia drugiej fali wirusa Covid-19. Premier Boris Johnson zaapelował do mieszkańców o pozostanie w domach, pracę zdalną i unikania dużych skupisk ludzi, w tym przebywania w środkach transportu publicznego.

St Pancras International to jedna z najpopularniejszych stacji kolejowych w Wielkiej Brytanii. Między marcem 2018 a marcem 2019 r. pojawiło się na niej 34,6 mln pasażerów. Jest 9. najbardziej ruchliwą stacją kolejową w kraju.

Źródło: rzeczpospolita.pl

Reklama