Aktualności Pasażer Raport z Polski Tramwaje

Bardzo niebezpieczny wypadek w Bydgoszczy

Do poważnego zderzenia samochodu osobowego z tramwajem doszło w środowe popołudnie w Bydgoszczy. Jedna osoba została ranna.

Wypadek miał miejsce dziś (w środę) ok. godziny 14.45 na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. Tramwaj linii numer 7 jechał w kierunku zajezdni, kiedy na wysokości ul. Filmowej został potrącony przez samochód osobowy, informuje dyżurny z Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta jadąca autem, najprawdopodobniej zignorowała znaki drogowe.

– Z naszych ustaleń wychodzi na to, że kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu tramwajowi. Po zderzeniu została zabrana do szpitala na badania. Rozstrzygnięcia sprawy jeszcze nie ma – przekazała kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia. Kobieta, która prowadziła auto, doznała, jak się okazało, stosunkowo niegroźnych dla życia obrażeń, wziąwszy pod uwagę stan pojazdu. Jak dokumentują zdjęcia, biorąca udział w kolizji biała Toyota Aygo, uległa niemal całkowitemu rozbiciu.

– W momencie, gdy przyjechaliśmy na miejsce, kobieta była już poza pojazdem i zajmował się nią ZRM. Nie było konieczności użycia narzędzi hydraulicznych – powiedział st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy.

Tramwajem, oprócz motorniczego jechały dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zaraz po zderzeniu. Na miejscu pojawiło się łącznie pięć samochodów straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz pracownicy nadzoru ruchu MZK. Akcja spowodowała niemniej tylko chwilowe utrudnienia w ruchu.

Dodaj komentarz