Raport z Polski Wydarzenia

Bezpieczeństwo na kolei i ERK tematami rozmów Prezesów PKP S.A. oraz UTK

Bezpieczeństwo na kolei oraz obchody Europejskiego Roku Kolei to tematy, które omawiane były w trakcie spotkania Prezesa Polskich Kolei Państwowych – Krzysztofa Mamińskiego oraz Urzędu Transportu Kolejowego – dr inż. Ignacego Góry.

Rozmowy prowadzone były 12 sierpnia w siedzibie PKP S.A. W ich trakcie podjęto temat m.in. współpracy w zakresie inicjatyw składających się na promowanie transportu kolejowego w trakcie trwającego Europejskiego Roku Kolei. PKP S.A. są zaangażowane w przejazd przez Polskę pociągu Connecting Europe Express, który 2 września br. wyruszy z Lizbony, a 19 września br. wjedzie do Polski, zatrzymując się po drodze m.in. w Krakowie, Warszawie i Gdańsku, na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO.

Przedmiotem rozmowy była także organizacja największego spotkania przedstawicieli sektora kolei, które odbędzie się 20 września w Gdańsku, w ramach spotkań statutowych Wspólnoty Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej (CER).

Prezesi UTK i PKP S.A. poruszyli w rozmowie także tematy dotyczące bieżącej sytuacji sektora kolejowego w Polsce, inwestycji infrastrukturalnych i taborowych oraz bezpieczeństwie infrastruktury kolejowej. Prezes Ignacy Góra pogratulował również szefowi Polskich Kolei Państwowych S.A. objęcia stanowiska przewodniczącego Międzynarodowego Związku Kolei (UIC), co miało miejsce
w lipcu br.

Warto podkreślić, że zarówno Urząd Transportu Kolejowego, jak i Międzynarodowy Związek Kolei współpracują w kwestiach technicznych i standaryzacyjnych z Agencją Kolejową Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz