Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Bezpłatne zwiedzanie bazy Kolei Śląskich

Z okazji nieubłagalnie zbliżającego się końca wakacji Koleje Śląskie szykują dla pasażerów oraz miłośników podróżowania pociągami nie lada gratkę. Już 28 sierpnia (sobota) odbędzie się bezpłatny Dzień Otwarty KŚ. Koleje zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego zwiedzania bazy, której siedziba znajduje się w Katowicach.

Fot. Koleje Śląskie

Na gości czeka szereg atrakcji, które są na co dzień niedostępne. W tym wyjątkowym, jedynym dniu w roku każdy będzie mógł zwiedzić bazę kolejową i poznać jej działanie od tak zwanej kuchni. Fanom techniki z pewnością do gustu przypadnie zaproszenie do hali napraw, gdzie przyjrzeć się można procesom serwisowym i zobaczyć pojazdy kolejowe z bliska – także od strony podwozia!

Fot. Pixabay

Gości Dnia Otwartego przywitają wieloletni i doświadczeni pracownicy kolei, przed którymi pociągi nie mają żadnych tajemnic. Odgrywając rolę przewodników z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i podzielą się ciekawostkami ze świata podróży kolejowych. Dla odważnych zostanie uruchomiony ponadto nowoczesny symulator pojazdu kolejowego. Kto zechce, będzie mógł na parę chwil zająć miejsce maszynisty i spróbować swoich sił w prowadzeniu pociągu!

Europejski Rok Kolei

Wydarzenie związane jest z obchodzonym obecnie Europejskim Rokiem Kolei. Parlament Europejski chce w ten sposób promować masowe środki transportu, które są przyjazne dla środowiska, a do tego przystępne dla pasażerów i bezpieczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość wykorzystania kolei jako transportu towarów na terenie Europy.