Pasażer Tramwaje

Bydgoszcz: karta płatnicza będzie identyfikatorem biletu okresowego

Bydgoszcz jest pierwszym miastem w Polsce, w którym bilety miesięczne będzie można kupić przez internet za pomocą karty płatniczej. To ona, a nie Bydgoska Karta Miejska, będzie identyfikatorem w trakcie kontroli.

Fot. Bydgoszcz.pl

Do tej pory nośnikiem i identyfikatorem biletów okresowych była wyłącznie BKM. Aby móc z niej korzystać, każdego miesiąca trzeba było ją doładować w kiosku, automacie, internetowo lub w Punktach Obsługi Klienta ZDMiKP. Karta płatnicza umożliwiała zaś zakup biletu jednorazowego w pojazdach komunikacji miejskiej. Można było nią również doładować Bydgoską Kartę Miejską, którą należało jednak najpierw wyrobić w punktach obsługi klienta ZDMiKP.

Teraz po dokonaniu przelewu w sklepie internetowym, bilet zostanie w prosty sposób zakupiony, a dowodem na to będzie wyłącznie karta płatnicza.

– W Mastercard zawsze chętnie wspieramy miasta od strony technologicznej, wdrażając najbardziej przyjazne i bezpieczne produkty związane z płatnościami  – podkreśla Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. – Z satysfakcją stawiamy kolejny krok wraz z Mennicą i samorządem, by rozwijać w Bydgoszczy projekt, który zapewni szybki i wygodny system obsługi pasażerów. Jako partner wdrożenia kładziemy nacisk na wykorzystanie potencjału technologii do tego, by tworzyć bardziej przyjazne miejsce do życia. Skoro pasażerowie mogą już płacić zbliżeniowo za niemal wszystkie zakupy, to naturalnie oczekują, że będą mieli taką możliwość również w komunikacji miejskiej. W Polsce takie rozwiązania mają wielki potencjał, ponieważ już ponad 90 proc. wszystkich transakcji kartowych w kraju odbywa się zbliżeniowo. Zapraszamy do współpracy kolejne polskie samorządy, które chcą w bezpieczny sposób wykorzystać nowe technologie, by poprawić swoje wyniki finansowe i podnieść satysfakcję pasażerów.