Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Ceny biletów kolejowych spadną! Znamy datę

Premier Mateusz Morawiecki podał termin, do kiedy obniżone mają zostać ceny biletów na pociągi PKP Intercity. – Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022 – mówił szef Rady Ministrów na piątkowej konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o działaniach ws. obniżek cen biletów kolejowych (fot. Krysian Maj / KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o działaniach ws. obniżek cen biletów kolejowych (fot. Krystian Maj / KPRM)

Oszczędności mają przełożyć się na obniżki – to odpowiedź Mateusza Morawieckiego na pytania dziennikarzy o dalsze działania ws. cen biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity. Premier wskazał także datę, do kiedy korzystne zmiany dla pasażerów mają wejść w życie.

– Stać się ma to najpóźniej od 1 marca 2023 r – podkreślił premier Morawiecki. – Poleciłem odpowiednim instytucjom, w szczególności zarządowi PKP, przegląd wszystkich kosztów, procedur operacyjnych, aby firma mogła wypracować oszczędności.

 

W sprawie obniżki cen biletów kolejowych premier współpracuje z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem oraz ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Więcej o kwestii obniżek cen biletów kolejowych Mateusz Morawiecki mówił w wywiadzie dla portalu interia.pl, o czym pisaliśmy poniżej.

Premier Morawiecki: w PKP należy przeprowadzić plan oszczędnościowy

Dodaj komentarz